Witamy rok 2021. Na początek falstart przy Kresowej

Sporym falstartem zakończyliśmy pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Mecz z drugą drużyną Zagłębia Sosnowiec był dla nas absolutnie pierwszym wyjściem na boisko od dwóch miesięcy, a rywale będący w ciągłym treningu wypunktowali nasze słabości pokonując Unię wynikiem 7:0.

Brak możliwości wyjścia na dąbrowskie boiska jest dla nas bardzo trudną sytuacją, mamy nadzieję, że wkrótce się ona zmieni i będziemy mogli realizować plany drużyny zgodnie z oczekiwaniami. Problem z trenowaniem jest oczywiście wynikiem decyzji rządowych związanych z epidemią COVID-19, a blokujących działalność seniorskich klubów, których zawodnicy nie mają podpisanych kontraktów o profesjonalne uprawianie piłki nożnej.

Za tydzień, w wyjazdowym meczu w Pszczynie zagramy kolejny sparing, tym razem z grającą w drugiej grupie IV ligi śląskiej tamtejszą Iskrą. ⚽️ Zapominamy o tym co za nami i koncentrujemy się na najbliższej przyszłości ❕

Sparing nr 1: Zagłębie II Sosnowiec - KS Unia Dąbrowa Górnicza 7:0 (5:0)

Skład Unii ➡ Żuchowski - Jaworski, Dębowski, Krzykowski, Kowalczyk - Stefański, Augustyn, Syguła, Misztal, Testowany - Maślanka

Ławka ➡ Weber, Koziński, Cichy, Miś, Lipiec, Machalski, Drożdż, Jędrzejczyk

Skład Zagłębia (I połowa)  Czyż, Knap, Staniak, Mociak, Pisarek, Hałatek, Troć, Łukaszczyk, Kłosek, Dziedzic, Sangowski
Skład Zagłębia (II połowa) ➡ Czyż, Smoleń, Grad, Machała, Janicki, Koniusz, Szkudlarek, Chechelski, Kaczmarek, Kulig, Popczyk.