Pewne sparingowe zwycięstwo z Tęczą Błędów

Po kilku spotkaniach sparingowych zakończonych niekorzystnym wynikiem tym razem nasza drużyna pewnie i w dobrym stylu pokonała Tęczę Błędów. Mecz rozegrany na boisku sztucznym przy ulicy Konopnickiej 29 był pewnego rodzaju pokazem siły dąbrowskiej piłki, ponieważ zmierzyły się w nim dwa najwyżej usytuowane obecnie kluby w Dąbrowie Górniczej. Nasi zawodnicy strzelili drużynie z Błędowa aż 7 goli, a jedyne trafienie dla rywali padło po strzale z rzutu karnego. Różnica jednej klasy rozgrywkowej była dziś bardzo widoczna, a wynik jest faktycznym odzwierciedleniem przebiegu dzisiejszego meczu.

Spotkanie podsumował Trener Dariusz Klacza:

"Wygrana w takim derbowym meczu 7:1 cieszy niesamowicie, bo pokazuje, że to nasz zespół jest największa siłą w Dąbrowie Górniczej. Mnie jako trenera cieszy przede wszystkim fakt jak mój zespół realizował zadania. Mocno w okresie przygotowawczym skupiamy się, żeby poprawić pewne niuanse w naszej grze. Jako zespół funkcjonowaliśmy dzisiaj bardzo dobrze. To świetne sygnały przed ligą, która już za trzy tygodnie. Drużynie Tęczy życzę powodzenia i upragnionego awansu."

Sparing nr 5: KS Unia Dąbrowa Górnicza - LKS Tęcza Błędów 7:1

Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej

KS Unia zagrała w składzie: Weber- Kowalczyk, Koziński, Krzykowski, Dębowski - zaw. Testowany, Cichy, Bąk, Stefański - Misztal, Jędrzejczyk.

Zagrali również: Żuchowski, Szczepanik, Jaworski, Lipiec, Warzycki, Syguła, Machalski, Maślanka i zaw. Testowany II.

Bramki dla Unii:

Misztal x2, Maślanka x2, Bąk x1, Jędrzejczyk x1, Machalski x1

Kolejny sparing za tydzień. W sobotę 27 lutego zmierzymy się z mocnym, III-ligowym LKS Goczałkowice-Zdrój.