FINAŁ PUCHARU POLSKI JUŻ W ŚRODĘ!

W przyszłą środę (14.10) na stadionie KP Błękitnych Sarnów odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec. Zmierzą się ze sobą drużyny Unii Dąbrowa Górnicza i Szczakowianki Jaworzno. Jest to już drugi finał w tym roku z udziałem tych drużyn, pierwszy należący do sezonu 2019/20 odbył się 24 czerwca na stadionie AKS Górnik Niwka i należał do Unii (3:0). Największym bohaterem tego spotkania został 17 letni Daniel Warzycki, który wchodząc na boisko w drugiej połowie najpierw otworzył wynik, żeby później przypieczętować zwycięstwo i strzelić z rzutu karnego.

Droga do finału zespołu Trenera Klaczy i Białka mogłaby się wydawać dosyć łatwa ale w rzeczywistości biało niebiescy natrafili na kilka przeszkód. W pierwszej rundzie łatwo rozgromili Górnik Piaski (0:12), w drugiej pewnie zwyciężyli z Błękitnymi Sarnów (1:6).
Trzecia runda już nie należała do najprostszych, Cyklon Rogoźnik który po przegranej pierwszej połowie wziął się mocno do pracy i zdołał zremisować. Wszystko wskazywało na rzuty karne ale w ostatniej minucie pięknym strzałem z główki po rzucie różnym strzelił i uratował mecz Józef Misztal.
Półfinał z Ostoją Żelisławice to już dużo szczęścia i dużo błędów ale zwycięzców się nie sądzi (2:3).
Warto zaznaczyć, że całą drogę do finału w dużej mierze wywalczyli najmłodsi zawodnicy (młode wilki). Z przodu duet napastników Maślanka (16 lat) i Drożdż (18 lat) strzelając łącznie 11 bramek, w obronie grający w każdym meczu Borys Jaworski (17 lat) i na bramce Norbert Żuchowski (18 lat). Debiut w seniorskiej drużynie zanotował 15 letni Mateusz Augustyn, który nawet zapisał się na listę strzelców.

Unia Dąbrowa Górnicza vs Szczakowianka Jaworzno, 14.10 (środa) godz. 16:30.